Poezi te ndryshme...
          Ora>:22:19
 Menuja:
  >> Faqja e pare
  >> FotoGalery
  >> Muzik
  >> Ilirida
  >> Kosova
  >> Humor
  >> Poezi
  >> JavaScripte
  >> Download
  >> Kartolina
  >> Wallpaper
  >> Lojra
 
Nse dshironi t jeni n hap me kohn duhet q n jetn tuaj t integroni teknologjit bashkkohore dhe t pfitoni nga Teknologjia e Informacionit (Informatika).
 Reklama:
  Islam
  Kumanova
  TiranaLive
  Radio Albana
  KosovaLove
 

 

Mire se vini ne Internet Caffe & DVD Club  CyberLinda Kumanove , Ju mirepresim si dhe ju deshirojme qaste te kendshme...
 Poezi:

Te Dua!-

Sikur qelli te ish leter
dhe deti te ishte boje,
nuk do shkruaja azgje tjeter
vec se ty i te dashuroj.
E di qe sje per mua,
po desha te te them "TE DUA"

 

Wenn du traurig bist,bin ich es auch!
Wenn du weinst,dann weine ich auch!
Wenn du lachst,dann lach ich auch!
Und wenn du geil bist,dann ruf mich an!

 

Lejo te bie shi

Mendo vetem ne mua

Sepse secila pike me shi

Eeshte puthje per Ty

 

My love is like...wo
My kiss is like...wo
My touch is like...wo
My sex is like...wo
My ass is like...wo
My body is like...wo

 

EH mori QIK po pret me te lut

por do te ndodh e kunderta

 Vec  une sjam tu u ngut!!

 

Nese me genjen tu prisht telefoni

Kur te dalesh ne udhekryq te shkelt kamioni

Nese me harron te vraft perendia

Kur te dalsh pi oborrit mos u kthefsh te shpija

 

Ta jap si kujtim 100% te shpirtit tim.
nese shpirti im nuk te mjafton merri lotet qe ne sy po me pikojn.
nese edhe kjo nuk te mjafton ateher RRUGA E MBARE TE QOFTE.

 

Hape zemren te hyj brenda, mbylle shpejt se u menda.
dora shkruan zemra ndikon ktheje letren nese me don.

 

TE DUA PA MAS TE DUA PA DALLIM TE DUA MA TEPER SE SA SHPIRTIN TIM, STE DUA ME FJAL E ME GERMA POR TE DUA NGA SHPIRTI E NGA ZEMRA..

 

Sa zemra i kalova asnjeren se pranova

Kur ti mu afrove magji me leshove

U mundova me ik por ti me dole ne prit

Spata ku me shku vetem ne ty me u dashuru

 

Sa ti mua me ke vra
as Zoti vete ska me ta fal
aq here sa me sherove
me shtive ne dhe po te gjalle
..!!

 

T THIRRA ENGJLL
T THIRRA BOT
T THIRRA JET
SOT TE THRRAS LOT..!!

 

Nese e shikon nje yll qe e kryqezon qiellin

Eshte loti i henes qe pikon per diellin

Nese me shikon mua me lot ne sy

Jan lotet e mallit qe pikojn per ty

 

ME BRE T DUA VETM TY
M BRE T M LUAJN MENT EKRES
ME BRE TE JETOJ PR TY
ESOT ME LAE PA ASNJ SHPRES
..

 

Keine person verdient
deine trnen denn die..
die sie verdient
wrde dich niemal
zum weinen bringen!

 

I wrote your name in the sand,
But the waves washed it away!
Iwrote your name in the Sky,
But the wind blew it away!
But then I wrote your name
in my hart and that is where its
going to stay 4 ever!!!

 

NUK JAM EPARA
Q E LENDOVE
TI DASHURIN KURRE
NUK EPERJETOVE
TE THIRRA ENGJULL
POR DREQ ME DOLE..

 

Do te lusja yjet te me sjellin tek ty,
do te lutsja henen te me bej shoqeri,
dhe ne mes te nates te gjindem ne shtrat me ty

 

Ne buz te putha ne sy te shikova veq pse je zeshkan shume te dashurova.
Dashuri moj dashuri fjale e embel akullore kete fjal gjithkush e thot me ne fund e lan me lot

 

SONTE BUZT TI SMI LAG
MI LAGU VETM SHIU
MALLI QM KA MARR PR TY
SI AKULL SEQ M NGRIU..!!
KU JE SONTE SHPIRT
Q ST KAM PRAN
MALLI PO ME SHKATRRON
DHE QIELLI PO QAN..!!

 

Uji rrjedh nga deti.......
Loti rrjedh nga syri......
Shiu rrjedh nga qielli....
me fal nje puthje se nuk behet qameti

 

PeoPle LiVe,
PeoPle DiE,
PeoPle LaF
PeoPle CrY,
SomE GiVe Up
SomE WiLL TrY
SomE SaY Hi
SomE SaY ByE
OtherS MaY 4GeT U
BuT NeVeR WiLL I

 

FLEJ O SHPIRTI IM
MBYLLI SYT NGADAL
SI NJ NUSE E BUKUR
N NDRR DO T DAL..!!
DO T RRI ME TY
NATEN TA KALOJ
ME YLLIN E MNGJESIT
DHE UN DO T SHKOJ...!!

 

Syte etu si ylli i drites
buza jote trendafil
ta hongsha zemren po e lexove
te kam princin me te mire..!!

 

Vetmi

Sa i lodhur ndjehem sonte
ne kete nate pa hene.
Kuptimi i jetes nuk reagon
asgjeja thote fjalen e saj
por une nuk mund ta kuptoj.
Kerkoj nje kthim
ndoshta i perulur
e ndoshta zemervrare

 

Nen driten e henes
jam duke te shkru
ti puthsha sy e vetull
ty sa shume te du..!!

 

Ti ne fund te botes
e une po diku
uen digjem pe rty
ti digjesh pe rmu
ta kishte vu ZOTI
engjell me u ba
vec te njehere te shihja
tjter spo du ma..

 

Te ndiej ne fytyre te ndiej ne krahe te ndiej ne kembe te ndiej kudo ah mushkonja e dreqit, vetem po te kapa...ta tergoj qejfin ty

 

NUk e du jeten

nuk e dua tradhtin

 por te dua ty ...

 se nuk e don vetemin

 

Hapi kraht lart n qiell,

ti pr mua je diell,

por i lumtur prap nuk jam,

se TY afr nuk t kam!

 

Me lott tone
do ish formuar nje oqean
me sms tone do
ishte shkruar nj roman..
Nga malli dhe pritja
egjate
dhe yjet ne qiell e zemruan
vetem ne mbetm larg njeri-tjetrit
se dhe mali me malin u bashkuan

 

Une ste kerkoj te me duash shume,
por te pakten cerekun nga sa te dua une.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lume,
ku i dihet jetes ndoshta s'jetoj dhe shume.
Me dite apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjeter kurre s'do dashuroj(....)

 

Sikur qelli te ish leter
dhe deti te ishte boje,
nuk do shkruaja azgje tjeter
vec se ty  te dashuroj.
E di qe sje per mua,
po desha te te them "TE DUA"

 

Was wollen uns jene,
die uns sagen,
dass wir uns von anderen
nichts sagen lassen drfen,
eigentlich damit sagen?

 

Me ka marre malli
loti po me tret
vetem telefoni
mallin nuk mahek


Dua te perqafoj
ta ndjej se je me mua
ta shuj mallin tim
ne buzet etua.


Keshtu jo kjo jete
eshte be monotone
ti digjesh per mua
une per zemren tende


E mallkoj kurbetin
kete largesi
edhe elus ZOTIN
tme bashkoje me ty.

 

Ssse trume wnsch ich dir,warum bist du jezt nicht bei mir?Meine augen fallen zu,mein letzter gedanke,der bist du

 

ich kann nicht lieben ohne herz,ich kann nicht weinen ohne schmerz,ich kann nicht nicht leben ohne dich,ich bitte dich,vergiss mich nicht

 

Nicht alle sind glcklich die glcklich scheinen,ich habe oft gelacht nur um nicht zu weinen

 

Ich fhle mich tod,ganz tief in mir drinn,und nur der schmerz lsst mich wissen ,das ich noch am leben bin

 

MOS QAJ ZEMRA IME
SDUA TI SHOH SYT TU QAJT
TI ME PATE N DORN TNDE
POR NUK DITE ME M MBAJT..!!

 

Aka shpirt ne bote
dhimbje qe ska pas
cila zemer ne jete
dike se ka dasht..!!

 

wenn ich an etwas denke dann denk ich an dich wenn ich die Sterne anseh dann seh ich dich un wenn ich schlaf dann trum ich von dich un wenn ich aufwache dann liegst du neben mir !!

 

Ssht e mundur
jo jo ssht e mundur
se pranoj se t kam humbur
sa i dashur o m je dukur
Jeta qenka gnjeshtr e bukur.
.!!

Ska pranver pa zanbak ska njeri pa gjak ska rini pa dashuri si per shembull une ti

Te dua me emer te dua me zemer te kam pyt dhe do te ves a je krenare per Fejes se me ty dua te jetoj deri sa te vdes

ich liebe die liebe
die liebe liebt mich,
liebst du die liebe
so liebst du auch mich!

 

 
 
 

CyberLinda 2005 te gjithe te drejtat e rezervuara